قوانین و مقررات خرید بلیط از بوک چارتر

قوانین خرید و استرداد بلیط از سایت بوک چارتر:

باتشکر از حسن انتخاب شما برای خرید بلیطهایتان، توجه شما را به قوانین سایت بوک چارتر معطوف مینماییم.لطفاً حتماً قبل از خرید به این موارد توجه کنید تا با موفقیت از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید،صدور بلیط و انجام خرید قطعی آن به منزله مطالعه کامل و تایید مفاد این قوانین مندرج در سایت می باشد.

1)-قبل از انتخاب پرواز و خرید، مطمین شوید که متن تعریف بلیط های چارتر را مطالعه کرده اید و با آگاهی از مفهوم آن اقدام به خرید مینماید. پروازهای موجود در این سیستم هم سیستمی و هم چارتر بوده و شامل قوانین و مقررات مشمول CRCN و نیز قوانین استرداد پروازهای چارتری می گردد.(بسته به نظر هر ایرلاینی، برخی از کلاسهای پروازی سیستمی ها،از نوع غیرقابل استرداد می باشد).

1-1) هنگام خرید بلیط در قسمت قوانین استردادی هر بلیط اگر زده باشد طبق قوانین تامین کننده یعنی چارتریه و سایر بلیط ها که درصد معلوم باشه یعنی سیستمی هستند.پروازهای سیستمی اگر موقع خرید آنها را بگیرید برای اکثر ایرلاینها همان لحظه توسط خودتان از لینک ارسالی و طبق جریمه ایرلاین قابل استرداده ولی چارتری ها باید توسط ما درخواست زده بشه و معمولا بیشتر زمان میبرد که باید این موضوع را در نظر داشته باشید و البته کنسلی آنلاین توسط خودتان هم بسته به وصل بودن سیستم ایرلاین و کلاس نرخی بلیط می باشد.

 

2)-این سایت فعلاً مختص ارائه خدمات به هموطنان عزیز ایرانی است و تعهدی برای استفاده اتباع بیگانه و سایر کشورها ندارد و در صورت خرید ایشان،میبایست از قبل اطلاعات پروازی را از ایرلاین مربوطه استعلام نمایند و درصورت بروز هرگونه مغایرت ایشان با قوانین ایرلاین،تمامی مسئولیت برعهده خود ایشان است.شخصی که به نمایندگی از سایر مسافرین برایشان رزرو و خرید انجام میدهد، موظف به اطلاع رسانی موارد مندرج در سایت بوک چارتر و نیز قوانین آن  به زیرمجموعه رزرو یا همراهانش و مسافرین یا ذی نفعان میباشد.

 

3)-قیمت بلیط های چارتر متنوع بوده و به نسبت عرضه و تقاضای بازار در نوسان است و چون در قالب ایجاد و تکمیل بسته سفر در تورها میباشد، لذا در تاریخهای پیک و با تقاضای زیاد، طبیعتاً قیمت نیز افزایش می یابد حتی بیش از نرخ مصوّب و در تاریخ های غیرپیک و کم تقاضا با کاهش حتی کاهش های شدید لحظه آخری زیر نرخ مصوّب همراه است.که با چک کردن های مداوم روزانه و حتّی ساعتی ، مسافر میتواند بهترین و ارزان ترین نرخ ها را شکار کند و خرید و صدور بلیط خود را انجام دهد.

*�*�* بدلیل اینکه نوسان نرخ ها توسط چارتر کنندگان اصلی صورت میگیرد و بوک چارتر هیچ نقشی در این موضوع ندارد لذا توصیه ما به عنوان موتور جستجوی پروازها و نشانگر آنها و نه چارتر کننده اصلی این است که فقط پروازهای ارزان تر از مصوّب را بخرید و درج پروازهای بیش از نرخ مصوّب صرفاً برای مقایسه های نرخی پروازهای هفتگی می باشد.پس درصورت خرید احتمالی بلیطهای بیش از نرخ مصوّب،هیچ مسئولیتی از لحاظ مبلغ مازاد نرخ بلیط بر عهده بوک چارتر نمی باشد و خریدار حق ادعا یا طلب یا شکایتی از این مورد را از خود سلب و اسقاط می نماید.تمایل بوک چارتر فقط خرید بلیطهای ارزان توسط شماست.پروازهای سیستمی کاملاً بر اساس شرایط شناسه نرخی(کلاس پروازی) مطابق نرخهای ایرلاینها بوده و هیچ تفاوت نرخی برای مسافران دربر ندارد و در پروازهای چارتری بابت هزینه های برنامه نویسی و نگهداری سرور و هاست و تبلیغات اینترنتی فقط مبلغ 11هزارتومان افزوده شده است و مابقی وجه تماماً به حساب چارترکننده اصلی واریز میشود.خرید از این موتور جستجو بلیط به منزله تایید این موارد توسظ خریدار محترم می باشد.

 

4)-هنگام خرید به مبدا و مقصد انتخابی توجه کنید، زیرا در صورت انتخاب برعکس،قابلیت اصلاح برای شما و نیز برای بوک چارتر وجود ندارد. ساعت پرواز انتخابی خود را قبل از اتصال به پورتال بانک و فرآیند پرداخت آنلاین ، کنترل کرده و از صحّت و نیز تایپ صحیح نام و نام خانوادگی ، کدملی و یا شماره پاسپورت و نیز شماره صحیح تلفن/موبایل مسافر خود مطمئن شوید و سپس اقدام به خرید نمایید.توصیه اکید می شود در هنگام خرید بلیط پروازهای خارجی از شماره پاسپورت(گذرنامه) با حرف لاتین استفاده کرده و اسامی نیز بر اساس حروف لاتین مندرج در پاسپورت قید شود و در پروازهای داخلی،کدملی مسافرین ثبت شود.اطلاعات پاسپورت معتبر دارای تاریخ اعتبار حداقل یکساله و برای برخی کشورها مانند ترکیه حداقل 6 ماه از تاریخ پرواز الزامی است.درصورت مغایرت اطلاعات درج شده با اطلاعات صحیح، و یا عدم ارائه پاسپورت یا مدرک معتبر و نیز مسئولیت عدم پذیرش در فرودگاه بر عهده مسافر می باشد.ضمناً چنانچه هرگونه تغییرات پروازی توسط ایرلاین یا آژانس چارترکننده صورت بگیرد،از طریق شماره موبایل یا ایمیلی که در لحظه خرید درج می نمائید،اطلاع رسانی صورت می گیرد که چنانچه موبایل خاموش بوده یا در دسترس نباشد فقط یک پیامک به آن ارسال شده و تبعات عدم بررسی آن بر عهده مسافر خواهد بود.

 

*�*�* در صورتیکه بعد از پرواز رفت ، پرواز دیگری را برای برگشت خود خریداری نمائید،چنانچه به هر دلیلی یکی از آن پروازها باطل گردد یا کنسل شود و مسافر بخواهد مسیر دیگر را هم خودش کنسل کند ملزم به پرداخت جرایم خواهد شد. زیرا ممکن است چارترکننده پرواز رفت با پرواز برگشت متفاوت باشد و ابطالی پرواز مقابل مسیر خود را نپذیرد.بهتر این است که بعد از انجام پرواز رفت خود و زمانی که به مقصد رسیدید سپس اقدام به خرید پرواز مقابل یعنی برگشت ، داشته باشید تا درصورت ابطالی پرواز دچار خسارت نشوید.در غیر این صورت پذیرفتن ریسک رزرو رفت و برگشت به صورت توامان بر عهده خریدار می باشد.

 

*�*�*  در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت و انصراف مسافر از پرواز می بایست اصل رسید بلیط مهر شده توسط ایستگاه جهت استرداد وجه به این دفتر ارسال گردد.

 

*�*�*  لطفاً پس از انتخاب پرواز،در بالای کادر ویژه درج اسامی و کدملّی،از دکمه های افزودن مسافر جدید بزرگسال یا کودک برای خرید همزمان مسافرین خود،استفاده کنید تا همه در یک پرواز قرار بگیرند.

 

5)-در فرودگاه های پر تردد که دارای ترمینال های مختلف و گیت های متعدد میباشد ( مانند فرودگاه مهرآباد تهران و یا فرودگاه بین المللی امام خمینی ) ، این وظیفه مسافر است که ترمینال صحیح پرواز مربوطه خود را از اطلاعات فرودگاه کسب کند و در موقعیت صحیح برای ارائه بلیط و اخذ کارت پرواز اقدام نماید حتی چنانچه به این موضوع در متن بلیط بوک چارتر اشاره ای نشده باشد.

 

6)-بعد از خرید بلیط از بوک چارتر،مسافر موظف به رعایت حضور 2 ساعت قبل از ساعت پرواز در بلیط های داخلی و نیز حداقل 4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه های خارجی میباشد.وعواقب تاخیر حضور در فرودگاه به عهده شخص مسافر بوده ولو در اثر این مورد کل هزینه وی سوخت کامل و جریمه گردد.ذکر این نکته در این فضا کفایت کرده ولو بر روی بلیط ذکر نشود.

 

7)-بلیط هایی که (در اطلاعات مندرج در i لیست پرواز،شرایط استرداد آن نوشته: براساس قوانین تامین کننده) از نوع بلیط های چارتری بوده که توسط تامین کننده های مختلفی عرضه می شوند و معمولاً مشمول مقررات استرداد با درصد جریمه های بیشتر از پروازهای سیستمی بوده و در اکثر مواقع حتی از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد با جریمه 100% بوده و سوخت میگردد.

اگر مسافری مایل به استرداد بلیط خود باشد باید محدودیت های زمانی تا تایم پروازها و نیز کلاس نرخی های مختلف بلیط ها و پیگیری های درخواستی استردادی از تامین کننده بلیط ها و اقدامات لازم برای استعلام جرایم و نامه نگاری و ارسال درخواست مکتوب برای ایشان را مدنظر داشته باشد و سعی نماید از حداقل یک هفته قبل از تایم پرواز درخواست استردادی را اعلام نماید و هر چه درخواست استرداد مسافر به تایم پرواز نزدیک تر باشد احتمال افزایش نرخ جرایم توسط تامین کننده ها بیشتر خواهد. حتی در این بلیط ها مسافری که به پرواز نرسد و یا گیت بسته شود احتمال دارد دچار ضرر صددرصدی هزینه شود . پس خواهشمندیم-مطابق بند 6 قبل-به موقع در فرودگاه حاضر باشید.

 

8)-درصورت ابطال یا کنسل شدن هرکدام از پروازهای رزرو شده مسافرین در بوک چارتر(مسیر رفت یا برگشت یا هر دو مسیر)بدلیل بدی آب و هوا یا نقص فنی هواپیما یا تغییر پرواز از جانب ایرلاین و سایر دلایل،جریمه احتمالی استرداد پرواز مسیر مخالف آن دربرگشت یا رفت ، بر عهده مسافرین میباشد حتی اگر یک مسیر بدون کسر جریمه مسترد گردد ولی در مسیر مخالف یا ادامه مسیر این جریمه به مسافر مربوط می شود و مسئولیتی متوجه بوک چارتر نخواهد بود.فقط بوک چارتر تلاش خود برای یافتن پرواز دیگر و معرفی آن به مسافر را خواهد داشت.

 

9)-قبل از سفر،احتمال تغییر فلایت تایم دیپارچر یا زمان پرواز و یا تغییر ایرلاین و غیره و متعاقب آن تغییر بلیط را در پی خواهد داشت که وسیله مخابره تغییرات به مسافر ، ارسال پیامک اطلاع رسانی و یا ایمیل بلیط جدید خواهد بود که در لحظه رزرو این دو آیتم میبایست به درستی درج شود و شماره موبایلی که درج می نمایید ، در صورتیکه کد قطع شدن دریافت پیامک تبلیغاتی  بر روی خط ذکر شده تان فعال باشد، هیچگونه پیامک از پنل ارسال انبوه بوک چارتر به آن موبایل ارسال نشده و مسافر یا رزروکننده پاسخگو و جبران کننده خواهند بود.در مورد ایمیل بلیط تغییرات نیز مشابه همین روال خواهد بود.پس حتما شماره موبایلی را درج کنید که پیامک از پنل ارسال انبوه به آن برسد تا از تغییرات احتمالی پرواز بی اطلاع نمانید.

 

10)- مسافر نوزاد کمتر از 2 سال ، مسافر خردسال بین 2 تا 12 سال و مسافر بزرگسال بیشتر از 12 سال می باشد در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده سنی مسافر پذیرش نخواهد شد. لطفاً دقت نمایید سن مسافر در تاریخ پرواز ملاک محاسبه بوده و حتی یک روز هم مهم میباشد.در پروازهای چارتری نرخ بلیت مسافر خردسال معادل بزرگسال و مسافر نوزاد 10% بزرگسال محاسبه می گردد.

11)-چنانچه احدی از مسافرین جزو اتباع کشور بیگانه باشد، در سفرهای بین شهری هم کد سریال برگه اجازه تردد و یا شماره پاسپورت میبایست در قسمت درج مشخصات مسافرین هنگام خرید ، ثبت شوند در غیر اینصورت مسئولیت عدم پذیرش در فرودگاه با شخص مسافر یا رزرو کننده آن خواهد بود.و چنانچه شرکت حمل کننده قراردادی برای حمل ایشان نداشته باشد تمامی خسارات برعهده رزرو کننده می باشد.قبل از خرید حتما از ایرلاین مربوطه استعلام گردد و سپس مبادرت به خرید نمائید.

12)-در ایام غیر پیک و اصطلاحاً خلوتی بازار ، هر چه به لحظه پرواز نزدیک تر شویم ، احتمال کاهش قیمت بیشتر خواهد بود.ولی در ایام پیک و شلوغی سفر این قضیه معمولاً معکوس شده و افزایش نرخ را شاهد خواهیم بود و نرخ شناور میگردد.

 

13)- خریدهای انجام شده توسط این سیستم غیر قابل انتقال به غیر بوده و همراه داشتن کارت شناسایی ملّی عکس دار یا پاسپورت معتبر جهت اخذ کارت پرواز و نیز سوار شدن به هواپیماها الزامی می باشد.

 

14)- برای سفر به کشورهای دیگر مسافر می بایست قبل از اقدام برای خرید بلیط استعلام و اقدام لازم برای تهیه روادید (ویزا-اجازه ورود به آن کشور) را انجام دهد و از قوانین ورود و خروج آن کشور کاملاً استعلام لازم را بعمل آورد و سپس مبادرت به خرید بلیط نماید.ضمناً در هنگام خرید می بایست بازه زمانی رفت/برگشت را طبق مدّت مجاز اقامت در آن کشور صادر کند و تاریخ صدور و اعتبار و مدّت اقامت ویزا خود و همراهان احتمالی خود را بدقت چک کند.درغیر اینصورت تبعات ناشی از سهل انگاری صدور برعهده خریدار بلیط مسافر خواهد بود.

در صورت داشتن هر سوالی قبل از خرید با ما تماس بگیرید و چنانچه شبهه ای برایتان وجود دارد،تا رفع آن ، از خرید امتناغ ورزید.انجام خرید و صدور بلیط به صورت آنلاین و یا درخواستی آفلاین حکم پذیرفتن تمامی شرایط و قوانین سایت را دارد.

09190040016 – ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با مدیرعامل: ترابی


سایر قوانین خرید خدمات مسافرت هوایی و گردشگری و زیارتی را در اینجا ببینید.(کلیک کنید)

 

قوانین خرید بلیط چارتر|شرایط پروازهای چارتر|مقررات چارتر|شرایط استرداد بلیط چارتری|هواپیماهای چارتر|قوانین صدور بلیط چارتر|کنسلی بلیط چارتر|جرایم و جریمه بلیط چارتر|مرجع قوانین بلیط چارتر|قرارداد بلیط چارتری|ضوابط کنسلی پروازهای چارتری|بخشنامه های چارتر را از بوک چارتر بخوانید!


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.